Obec Veľký Biel
ObecVeľký Biel

Nakoľko Obecný úrad zriaďuje nové telefónne linky, k dispozícii je dočasné telefónne číslo: 02/402 591 82, 02/402 591 81. Ďakujeme za pochopenie.

Deň obce 2019

V sobotu 3.8. sa konal tradičný Deň obce. Pozvaní hostia sa zišli v miestnom kostole Povýšenia sv. kríža a po príhovore pána poslanca L. Bognara si položením vencov pri pamätníku padlých hrdinov prvej a druhej svetovej vojny uctili ich pamiatku. Nasledovala dvojjazyčná slávnostná svätá omša, celebrovaná pánom farárom Matúšom a po nej sa všetci prítomní presunuli na Veľkobielsky cintorín, kde nám pán farár požehnal kríž na novovybudovanom prístrešku domu smútku. Program pokračoval slávnostným obedom v kultúrnom dome a prehliadkou novej budovy základnej školy.
Medzitým sa už v parku pri kultúrnom dome pripravovali nafukovacie atrakcie pre deti a z pódia sa ozývala hudba DJa Attilu. Parkom sa niesla vôňa sladkých palaciniek, vďaka šikovným sestrám z Bistra u Donatky. Okrem palaciniek ponúkali aj osviežujúcu limonádu ci kávu. Deň obce pod stanom v areáli základnej školy otvorila moderátorka pani Dagmar Sanitrová a na pódium pozvala pána starostu Antona Dantera. Ten privítal všetkých bielčanov, poďakoval organizátorom, sponzorom a občanom ktorí sú počas celého roka nápomocní v obci a zaželal príjemnú zábavu. Nasledovalo vystúpenie detí z materskej a základnej školy a medzitým sa už na multifunkčnom ihrisku rozbiehal futbalový zápas pánov z mužstiev Malý a Veľký Biel. Futbal sa hral netradične na tri tretiny, ani to však nepomohlo Malobielčanom k víťazstvu. O 18.00hod. sme pre vrtochy počasia a blížiacu sa búrku museli neplánovane zrušiť nafukovacie atrakcie a detské hudobné vystúpenie presunúť na tanečný parket pod stan. Deťom to však neprekážalo a zvŕtali sa na parkete spolu s Jančiči a mackom Brunkom. Medzitým už bola pripravená prvá kapela večera Black & White. nasledovaná skupinou Otto Kollmann band. Medzi jednotlivými kapelami prišiel čas na odovzdanie ceny starostu obce, ktorú tento rok získal úspešný mladý športovec Milan Kratochvíla. Milan je 23 ročný kickboxer, ktorý vo svojej váhovej kategórii získal nielen titul majstra Slovenska v K1 v roku 2018, ale zároveň je aj celosvetovým šampiónom roku 2019 v tomto športe. Gratulujeme. Po odovzdaní ceny starostu pokračovala hudobná zábava so skupinou Otta Kollmanna, a na parkete sa už medzi deťmi ocitli aj prví dospelí tanečníci. Stan a jeho okolie sa zapĺňal čím ďalej tým väčším množstvom ľudí, ktorí sa pred 22.00 hodinou dočkali farebného ohňostroja. Po ňom nasledoval hudobný ohňostroj vďaka vystúpeniu dvojice Čis-T a Mišo Biely. Veľký Biel zažil tú pravú hiphopovú atmosféru, Mišo a Čis-T vyburcovali celý stan a na parkete sa zrazu zabávali násťroční aj štyridsiatnici. Dav spieval a tancoval, a na konci vystúpenia skandoval o prídavok. A ten prišiel v podobe prekvapenia, keď sa na pódiu ocitol ďalší raper a spolu odpálili hit Večer s lúzou. Nielen bielčania, ale aj samotní raperi boli nadšení z atmosféry ktorú sa im podarilo na pódiu vykúzliť a ešte aj hodinu po vystúpení rozdávali podpisy a fotili sa s ľuďmi v zákulisí. Medzitým sa na pódiu pripravovali hudobníci zo skupiny Nostalgia, ktorí nás zabávali klasickými maďarskými, slovenskými a českými hitmi do skorých ranných hodín. Na dedinskej zábave predsa nesmie chýbať "Jede jede mašinka" a ľudský vláčik či " Hossú fekete haj. Dúfame, že ste si tohtoročný Deň obce opäť užili.

Dátum vloženia: 14. 8. 2019 16:32
Dátum poslednej aktualizácie: 3. 2. 2020 9:21
Autor: Správce Webu
hore